Firma
Historia
Agencja Promocyjna INVENTOR sp. z o.o. powstała w 2008 roku. Nasza firma zajmuje się promocją wynalazków i nowych technologii. W swojej działalności korzystamy z doświadczeń naszych właścicieli i partnerów w organizowaniu prezentacji polskich innowacji na arenie międzynarodowej. Obejmują one m.in. organizowanie (od 1991 roku) polskich stoisk na wystawach wynalazków w Brukseli, Genewie, Norymberdze, Budapeszcie, Pittsburgu, Pekinie, Seulu i Casablance.
Misja
Misją Agencji Promocyjnej INVENTOR jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla wynalazców, innowacyjnych przedsiębiorstw i jednostek naukowo-badawczych w promocji innowacji i transferze technologii. Korzystając z naszego potencjału, wiedzy i doświadczenia, dążymy do stworzenia efektywnego systemu promowania i wdrażania wynalazków.
Doświadczenie
W naszym dotychczasowym dorobku znajdują się zorganizowane przez nas stoiska podczas wystaw wynalazków i innowacji, oraz wystaw branżowych w Genewie, Norymberdze, Frankfurcie, Moskwie, Warszawie, Gdańsku i Katowicach. Oprócz organizacji wystaw proponujemy naszym klientom kompleksowe wsparcie w działaniach reklamowych i PR.
Projekt Akademii Młodego Wynalazcy i inne inicjatywy wspierania młodych innowacyjnych twórców techniki
Od maja 2010 roku rozpoczęliśmy realizację projektu Akademii Młodego Wynalazcy w ramach, którego poszukujemy i promujemy młodych, zdolnych polskich wynalazców. W ramach realizacji tego projektu zorganizowaliśmy już cztery krajowe edycje Konkursu Akademii Młodego Wynalazcy. Nagrodami w naszych Konkursach jest prezentacja wynalazków laureatów podczas międzynarodowych wystaw wynalazków zagranicą. Pierwsza prezentacja odbyła się podczas Międzynarodowej Wystawy Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2010 w Norymberdze. Kolejną promocję twórczości młodych wynalazców zorganizowaliśmy podczas Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2011 w Moskwie. Nasza Spółka była nie tylko organizatorem Konkursu Akademii Młodego Wynalazcy, ale także sponsorem nagród dla laureatów czterech pierwszych edycji. Działania przy realizacji tego projektu są przez nas prowadzone na zasadach non profit, dlatego zapraszamy do współpracy przy jego realizacji sponsorów i patronów.
Jako pierwsi patronat nad naszym projektem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka (IV edycja), oraz Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych prof. Leszek Rafalski.
Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy mogące wesprzeć młodych innowatorów w rozwoju kariery zawodowej w oparciu o ich własne innowacyjne rozwiązania. Dlatego stale poszukujemy partnerów instytucjonalnych i społecznych do realizowania wspólnych projektów w tym zakresie. O trzech lat współpracujemy w tej dziedzinie z Radą Główną Instytutów Badawczych, co przynosi młodym badaczom wymierne korzyści.
Od 2011 roku wspieramy organizacyjnie Konkurs Innowator Mazowsza. W 2012 roku zostaliśmy oficjalnym Partnerem Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego w organizacji IV edycji konkursu, a także sponsorem nagród niepieniężnych w postaci międzynarodowej promocji laureatów. Pierwszymi owocami tego projektu był udział laureatów w XVI Międzynarodowym Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES 2013 w Moskwie. Podczas tej wystawy młodzi innowacyjni naukowcy z Mazowsza zdobyli 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Tak znakomity wynik utwierdził nas w przekonaniu o słuszności poparcia dla tej społecznie użytecznej inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego.
W 2013 podjęliśmy współpracę partnerską z Fundacją Kobiety Nauki - Polska Sieć Kobiet Nauki, której efektem jest wspólna organizacja konkursu dla młodych badaczek pod nazwą „Innowacja jest kobietą”. Także i w tym przypadku laureatki miały możliwość dzięki ufundowanej przez naszą Firmę nagrodzie wziąć udział w salonie ARCHIMEDES 2013, gdzie także odniosły medalowe sukcesy. Kolejna wspólna edycja tego konkursu już została ogłoszona, a kolejne prezentacje laureatów odbędą się podczas międzynarodowych wystaw w Sewastopolu i Norymberdze.
Referencje
Nasze referencje, poza referencjami targowymi, obejmują również przygotowanie i prowadzenie uroczystości powystawowych, promocję polskiej nauki poprzez projekty internetowe, kontakt z mediami i wykorzystanie nowoczesnych technologii do szerzenia informacji o osiągnięciach polskich wynalazców.
Zapraszamy do współpracy